آنالایزر

فهرست

انواع آنالایزرها

آنالایزرها با استفاده از مبانی ساده و پیشرفته ترین تکنولوژی ها سیالات را آنالیز می کنند. آنالایزرها با توجه به کاربرد در سیالات به دو دسته مایعات و گازها تقسیم می‌شوند.آنالایزر pH، آنالایزر Cl، آنالایزر DO و آنالایزر COD از آنالایزرهای مایعات و آنالایزر TDL، آنالایزر FID و آنالایزر Zirconia از آنالایزرهای گازها می‌باشد.

از شرکت‌های پیشرو در زمینه تولید آنالایزر، شرکتهای Mettler Toledo ، Sick، servomex ، Hamilton، Endress+ Hauser و  Yokogawa میباشند .

ساختار آنالایزرها

آنالایزرها معمولا دارای سه بخش سنسور اندازه گیری ، ترنسمیترهمراه با نمایشگر و کابل ارتباطی سنسور و ترنسمیتر می باشند. بخش ترنسمیتر در بعضی تجهیزات شامل یک کنترلر PID به منظور کنترل متغیر مورد اندازه گیری می باشد. این تجهیزات برای ارسال اطلاعات از پروتکل‌های هوشمند ارتباطی مانندHART ،PROFIBUS ،Modbus ،Ethernet/IP ،FOUNDATION™ Fieldbus استفاده می کنند.

مسأله مهم دیگری که در استفاده از آنالایزرها باید مورد توجه قرار گیرد تجهیزات مورد نیاز نمونه برداری به منظور آماده سازی نمونه می باشد که بسته به متغیر مورد اندازه گیری و نوع سنسور متفاوت می باشد.

کاربرد آنالایزرها

  • حفاظت از محیط زیست
  • تولید محصول با کیفیت
  • بهینه سازی فرآیند و ایمنی
  •  با استفاده از سنسورهای استاندارد و پیشرفته ترین تکنولوژی ها پارامترهای مختلف مایعات مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.
  •  آنالیز دقیق مایعات کمک می کند تا بازده تولید محصولات کیفیت محصولات و ایمنی فرایند افزایش یابد.
  •  پروتکل های پیشرفته ارتباطی مصرف کنندگان را قادر می سازد تجهیزات خود را به طور یکپارچه به سیستم های تولید و کسب و کار و مدیریت دارایی مجموعه خود ادغام کنند. 
خرید انواع آنالایزر شرکت فنی مهندسی آمیتیس

انواع آنالایزر مایعات

انواع آنالایزر گازها