شرکت ABB

فهرست مطالب

شرکت ABB 

تاریخچه شرکت ABB

شرکت ABB يك شركت جهاني پيشرو در صنعت برق و فناوريهاي خودكار است كه مشتريان صنعتي و غيرصنعتي خود را در دستيابي به عملكرد و بهره وري بالا یاری می کند.

تاريخچه تاسيس شركت سوئدي ABB به اواخر قرن نوزدهم برمي گردد و اين شركت با بيش از ۱۲۰ سال فعاليت و تجربه، خدمات و محصولات فراواني را به جهان عرضه كرده است. امروزه ABB با حدود ۱۵۲۰۰۰ كارمند در بيش از ۱۰۰ كشور جهان مشغول فعاليت است و در كليه زمينه هاي كسب و كار خود جزو سه شركت برتر دنياست. 

استراتژي شرکت ABB

استراتژي ABB ساده است: ارزش آفريني بيشتر براي مشتريان ازطريق ايجاد يك سازمان ناب. براي انجام اين كار ما بايد مشتريانمان را خوب بشناسيم و به آنها كمك كنيم تا كارآمدتر باشند.

مــا هنگامي در كسب و كار خود موفق مي شويم كه مشتريانمان در كار خود موفق باشند. ABB مشتريان صنعتي و غيرصنعتي خود را در دستيـــابي به عملكرد و بهره وري بالا و به طــــور همزمان كاهش اثرات مخرب زيست محيطي ياري مي كند.

تجهیزات ابزاردقیق شرکت ABB

ابزار دقیق ، پایه کنترل فرآیند های صنعتی محسوب می شود. برای کنترل فرآیندهای پیچیده صنعتی از قبیل فرآیندهای مرتبط با صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی و … لزوم استفاده از انواع مختلف تجهیزات ابزار دقیق اجتناب ناپذیر است.

در فرایندها ی صنعتی ممکن است کمیتهای متعددی همچون دما ، دبی ، فشار ، سطح و… به طور همزمان اندازه گیری شوند. امروزه ابزار دقیق از سیستمهای آنالوگ مطلق به سیستمهای هوشمند که محدوده آن از پتانسیومترهای ساده تا آنالایزر های پیچیده توسعه پیدا کرده است. 

سنسور های دما RTD,THERMOCOUPLE , TEMPERATURE TRANSMITTER

با توجه به تأثیر دما بر روی کیفت محصولات و ارتباط آن با ایمنی در صنایع،  اندازه‌گیری دقیق دما در صنایع مختلف اهمیت فراوان دارد. شرکت ABB  در بخش تجهیزات اندازه‌گیری دما مجموعه‌ای شامل تجهیزات کامپکت، تجهیزات ماژولار، ترموول، سنسور اندازه‌گیری داخلی و تجهیزات جانبی را برای همه انواع پروسه‌های صنعتی از جمله نفت و گاز، پتروشیمی، غذا، زیست‌محیطی، فولاد و انرژی به مشتریان ارائه می‌دهد. 

ساختار تجهیزات اندازه گیری دما

ساختار مکانیکی تجهیزات اندازه گیری دما که در پروسه های صنعتی استفاده می شود برای سنسورهای مقاومتی و ترموکوپل ها یکسان، و شامل قسمت های زیر می باشد :

– سنسور اندازه گیری داخلی به همراه ترمینال های سرامیکی یا ترنسمیتر
– ترموول
– قسمت اتصال به فرایند
– گردن (Neck)
– سر ترمینال با گلند کابل

فلومتر های ABB

ABB Flow meter

فلو یکی از مهم‌ترین متغیرهای اندازه‌گیری در صنعت می‌باشد. آب، گاز طبیعی، بخار، روغن، هیدروکربن‌ها، مواد شیمیایی و یا فاضلاب چند نمونه از مایعات است که باید فلوی آن ها هرروز اندازه‌گیری شود. برای اندازه‌گیری همه این سیالات یک روش یکسان وجود ندارد بنابراین تولیدکنندگان روش‌های مختلفی برای اندازه‌گیری فلو ارائه کرده‌اند.

علاوه بر کنترل خودکار فرآیند و با استفاده از ارتباط دو طرفه (سیستم مبتنی بر فیلد باس) فلومترها در سال های اخیر پیشرفته تر شده و قابلیت های نرم افزاری زیر را نیز دارا می باشند.

• ثبت داده ها، نمایش در محل و اندازه گیری مجموع فلو
• نظارت، کنترل، محاسبه صورت حساب
• اندازه گیری غلظت در مایعات دو فاز
• اندازه گیری ویسکوزیته

تجهیزات اندازه گیری فلو را تقریبا در تمام صنایع از جمله صنایع زیر مشاهده کرد:

• شیمیایی
• نفت و گاز
• علوم زیستی
• خوردنی و آشامیدنی
• مدیریت آب
• تولید برق
• کاغذ و خمیر کاغذ
• سیستم سوخت گیری و دوزینگ
• کشتی سازی
• خودرو
• پایه و معدن 

فشار سنج های ABB 

Pressure Gauge and Transmitter

بسیاری از فرایندهای صنعتی برای عملکرد ایمن و مؤثر و کنترل بهینه کیفیت به اندازه‌گیری دقیق فشار مایع ، گاز و بخار نیاز اساسی دارند.  تجهیزات اندازه‌گیری فشار به این دلیل که علاوه بر اندازه‌گیری فشار برای اندازه‌گیری سطح و فلو نیز کاربرد دارند.

صنایع شیمیایی و پتروشیمی ، دارویی، مواد غذایی و زیست‌محیطی، نیروگاهی ،کشتی‌سازی و صنایع خودرو  ازجمله صنایعی هستند که اندازه‌گیری فشار در آن‌ها اهمیت دارد. وجود طیف گسترده‌ای از محصولات درزمینه اندازه‌گیری فشار باعث می‌شود انتخاب تجهیزات برای هر کاربردی آسان باشد اما هیچ محصولی برای همه کاربردها مناسب نمی‌باشد. بنابراین تجهیز ابزاردقیق انتخاب شده باید تحت شرایط کاربری و در هر زمان قابل اطمینان بوده و به لحاظ اقتصادی نیز به ‌صرفه باشد.

  شرکت ABB  به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان ابزار دقیق محصولات خود درزمینه اندازه‌گیری فشار(pressure measurement) را در هفت بخش اصلی و به تفکیک صنایع، نفت و گاز (Oil and gas) شیمیایی و پتروشیمی(Chemicals)، صنایع فولاد (Primaries and metal)، صنایع غذایی (Food and beverages)، علوم زیستی (Life sciences)، آب و فاضلاب (Water and wastewater) و انرژی (Power and energy)  ارائه داده است.

تجهیزات اندازه‌گیری سطح ABB

کیفیت محصول ، ایمنی و بهره وری اقتصادی وابسته به اندازه گیری سطح می باشد. اندازه گیری سطح در مایعات ، مواد چسبنده مواد جامد ویا گاز مایع معمولا در تانک ها سیلوها و یا تانکرهای قابل حمل انجام می شود. رنج دمای کارکرد از۱۹۶ – تا ۴۵۰ درجه سانتی گراد و فشار کاری از۱- تا۴۰۰ barمی باشد. به عنوان نمونه می توان به  صنایع شیمیایی ، پتروشیمی ، بهداشتی ، آب و فاضلاب ، غذا و انرژی اشاره کرد.

طیف گسترده روش های اندازه گیری سطح باعث می شود که یافتن روش ایده آل اندازه گیری در کاربردهای مختلف آسان باشد. هیچیک از روش های اندازه گیری سطح برای همه کاربردها مناسب نمی باشد. بنابر این روش اندازه گیری سطحی باید انتخاب شود که برای اندازه گیری در یک کاربرد خاص قابل اطمینان باشد و به لحاظ اقتصادی نیز مناسب باشد.

روش های اندازه گیری سطح در مایعات، گاز مایع و مواد جامد به چهار بخش زیر تقسیم می شود:

• اندازه گیری پیوسته
• تشخیص نقطه ای سطح
• غلظت
• انداره گیری سطح واسط

مروری بر روش های اندازه گیری مناسب برای هر کاربرد: 

تشخیص نقطه ای سطح

وظیفه مهم این تجهیزات جلوگیری از سر ریز شدن مخازن ، جلوگیری از خالی شدن مخزن بیش از حد مجاز و محافظت از پمپ ها به منظور جلوگیری از خشک کار کردن می باشد. در تشخیص نقطه ای سطح عملکرد سریع و امن و تکرار پذیری بالا بسیار مهم می باشد. 

اندازه گیری پیوسته سطح

تجهیزات اندازه گیری پیوسته سطح اندازه سطح را به صورت دقیق اندازه گیری می کنند. علاوه بر اندازه گبری سطح به صورت مستقیم از۲ تا ۷۰ متر حجم محصول موجود در مخزن نیز به صورت غیر مستقیم اندازه گیری می شود. برای این منظور باید مشخصات هندسی و ابعاد مخزن مورد توجه قرار گیرد. در کاربردهای مربوط به فروش دقت بالا (mm1±) مورد نیاز است. 

اندازه گیری سطح واسط

در این بخش تمرکز روی مایعات مخلوط می باشد. برای هریک از کاربردهای سطح واسط مایعات تمیز، امولسیونی و مرکب شامل جامدات تجهیزات اندازه گیری مناسب موجود می باشد. 

تراکم / غلظت

دراین بخش اندازه گیری سطح مهم نیست اما کیفیت مواد با استفاده از روش اندازه گیری قابل تشخیص می باشد. از طریق کسب داده های مربوط به تراکم و غلظت متغیرهای دیگر قابل محاسبه می باشد. تکرار پذیری و کیفیت نکات مهم در این بخش می باشد.

خرید تجهیزات شرکت ABB

دیگر برندها