DeltaV

فهرست مطالب

دلتاوی Deltav آمریکا

شرکت Fisher-Rosemount یکی از شرکت های زیر مجموعه کمپانی Emerson Electric می باشد که شرکت Intellution  نیز به این گروه تعلق دارد. شرکت Fisher-Rosemount در سال ۱۹۹۶ محصول جدید خود را در زمینه DCS به نام “Delta V” به بازار عرضه کرد. از آن سال به بعد این سیستم با سرعت زیادی بهینه گشته و توسعه یافته است که این امر در تعداد ورودی و خروجی های قابل پردازش سیستم به نام (DST Device-Signal Tag) قابل مشاهده است .

سیستم اولیه ارائه شده یعنی Delta V-Release1 حداکثر قابلیت پردازش DST500 را داشته که اکنون این فعالیت به DST 30000 و ۵۰۰۰۰ متغیر در SCADA افزایش یافته است. که این به معنای افزایش شصت برابر ظرفیت و قابلیت سیستم کنترل است. به موازات افزایش قابلیت پردازش تعداد بیشتری DST،‌سخت افزار و نرم افزار سیستم Delta V بهینه شده و قابلیت های بسیار دیگری نیز بدان افزوده شده است که در حوصله این مختصر نمی گنجد . شرکت Fisher-Rosemount در ارتباط با سیستم Delta V ساختاری به نام Plant Web را معرفی نموده است که سیستم DCS مدل Delta V در حقیقت قلب این ساختار است.

سیستم Plant Web از اجزای ابزار دقیق هوشمند نصب شده در Field با استفاده از شبکه های متنوع و Hart Bus سیستم PNC با قابلیت سایز کردن آنها نسبت به بزرگی و کوچکی پروسه Workstation تشکیل شده است. کلیه عناصر ذکر شده می توانند توسط سیستم شبکه استاندارد با یکدیگر ارتباط بر قرار نمایند. با استفاده از OPC نیز می توان در سطوح بالاتر از Field و با سایر قسمت های شرکت های دیگر نیز ارتباط برقرار کرد . در ساختار Plant Web می توان سه سطح مختلف شامل اتوماسیون صنعتی، هدایت کارخانه و امور غیر صنعتی همانند امور اداری ، آزمایشگاه و حسابداری را ایجاد کرد.

سیستم های کنترل فرآیندی(PCS: Process Control System)   امروزه به عنوان یکی از مهمترین و کاربردی ترین سیستم های کنترل در صنایع بزرگ، نظیر نفت – گاز – پتروشیمی – فولاد و …. محسوب میشود و سیستم کنترل Delta-V  محصول شرکت امرسون آمریکا در این زمینه به عنوان برترین سیستم کنترل  در سطح دنیا مطرح میباشد که با بیش از ۶۵ مرجع موجود در کشورمان ، سهم قابل توجهی از بازار ایران را به خود اختصاص داده است.

شایان ذکر است با توجه به تحریم بودن کشورمان واردات تجهیزات این شرکت آمریکایی دارای پیچیدگی های خاص خود می باشد .

شرکت فنی مهندسی آمیتیس با دارا بودن شرکای خارجی قوی می تواند محصولات این شرکت آمریکایی را با قیمت بسیار خوب و رقابتی ارائه نماید .

در ادامه برخی از تصاویر تجهیزات وارداتی ساخت شرکت DeltaV آمده است .

خرید جهیزات شرکت DeltaV

دیگر برندها